Cabernet Cortis

EDUKAČNÍ OKÉNKO – Cabernet Cortis

Jeho rodiče jsou Cabernet Sauvignon a Solaris a právě CS zanechal v této odrůdě dominantní stopu. Nezaměnitelná chuť „merlotovo-kabernetového“ typu s výraznými tóny lesního ovoce a nízká náročnost na sklepní zpracování dodává této odrůdě v pěstitelských podmínkách ČR vysoký potenciál do budoucna.

Poměrně snadno lze totiž získat krásné a na zdejší podmínky opravdu velmi mohutné víno s výraznou hlubokou temně červenou až inkoustovou barvou, nápaditými taniny podtrženými kořenitou aromatikou a olejnatou texturou.

Srovnáme-li víno Cabernet Sauvignon s vínem Cortisem, zaujme víno ze zmíněného novošlechtění ještě výraznějším aroma a celkovou elegancí. Po ochutnání tohoto vína se vaše chuťové pohárky ocitnou na procházce ovocným sadem pokrytým květinovou loukou, na které sem tam zlehka překročí čerstvé doutnající dřevo. Vysoké procento alkoholu v tělnatém víně působí dojmem vína jižního typu. Jedná se vskutku o zajímavé víno, které byste měli dát na seznám vín, které chcete ochutnat.

Otevřené sklepy 2020

V Brumovicích nezávisle na sobě tuto odrůdu vysadili dva vinaři, ve sklepě č. 11 – Vinařství Jakubčík můžete ochutnat panenský Cabernet Cortis 2017, ve sklepě číslo 5 – Vinařství Veselý Cabernet Cartis z roku 2018 a 2019.

AKCE OTEVŘENÉ SKLEPY 29.8.
—> https://www.facebook.com/events/931368257383934
Sekce vinařů na našich webovkách:
—> Vinařství Jakubčík https://www.vinaribrumovice.cz/vinarstvi-jiri-jakubcik/
—> Vinařství Veselý https://www.vinaribrumovice.cz/vinarstvi-miroslav-vesely/