První přednáška 2024 – Úvod do degustace vín

Rok 2024 jsme odstartovali členskou schůzí, která se konala 19. ledna v zasedací místnosti na obecním úřadě v Brumovicích. Pro veřejnost nejdůležitější informací je pravděpodobně ta, jaké pro Vás chystáme akce (lze prokliknout na FB událost):

  1. Hodnocení vín – 7. dubna
  2. Košt vín – 13. dubna
  3. Májové putování po okolí Modrých hor – 18. května
    • Tento rok se naši vinaři zúčastní cyklo-vinařské akce, která povede přes Brumovice. Přichystáme si stanoviště, kde se bude moct posedět a podegustovat naše vína.
  4. Letní otevřené sklepy – 8. června
  5. Podzimní otevření sklepy – 7. září
  6. Košt mladých vín – 7. prosince

Důležitější však pro vinaře a vinařky byl poschůzový program, a to přednáška od Ing. Radka Sotoláře, který nám tentokrát povídal, jak správně degustovat vína.

Přednáška má oficiální název Úvod do degustace vín a nesla v sobě opravdu mnoho zajímavých informací, které jsme dosud nevěděli. Nechyběla názorná úkázka na vínech, které přinesli sami vinaři. Všech 22 zúčastněných se pochlubilo převážně mladými víny, pár vzorků bylo z ročníku 2022, nicméně nechyběla ani láhev od velkých vinařů například z Vinařství Štěpán Maňák anebo od sousedního kobylského vinařství Herzánovi – obě velmi zajímavá.

Přednáška se opět proměnila v debatu o víně jako takovém, což dodalo pomyslnou třešničku na dortu k parádní přednášce. Nezbývá než poděkovat obci za poskytnutí prostoru a panu Sotolářovi za skvělý přednes.