Ohlédnutí za letními sklepy

V sobotu 3. června otevřeli naši vinaři celkem 15 sklepů, ve kterých nabízeli svá vína téměř 180 návštěvníkům. Mimo vína byly k dispozici domluvené stánky s jídlem – ať už to byl food truck, místní hospoda nebo stánky přímo u některých sklepů – čímž jsme docílili toho, že lidé mohli kombinovat naše vína nejen se sýry, ale i právě s nabízenými jídly – kuřecí, vepřové maso nebo i dezerty.

Akce je hodnocena velice kladně, nicméně nás potrápila návštěvnost. Sice jsme díky intenzivnější reklamě dosáhli zvýšení počtu návštěvníků oproti loňskému létu, i tak je náš cíl 300-250 návštěvníků. S tímto počtem dokážeme nabídnout dostatečné množství vína a stále zajistit osobitý přístup a uchovat komorní charakter akce.

Nově jsme zkusili zavést svozovou dopravu a s velkou pravděpodobností ji zachováme, minimálně pro večerní rozvozy do okolních obcí, kde jsou obvykle návštěvníci ubytovaní.

Tímto bych chtěl poděkovat za spolupráci Lion Bistro, naší hospodě na hřišti, a především našim vinařům, že dali možnost ochutnat svá vína místních a přespolním lidem.

Za všechny vinaře děkujeme za vaši účast a budeme se těšit na Podzimní otevřené sklepy, které se budou konat 2. září.