Vinařství Krátký

Kontakt

Odkazy

Milan Krátký

Vinař

Vinařství Krátký je malé rodinné vinařství, které se nachází ve vinařské obci Brumovice, která je také součástí Velkopavlovické vinařské podoblasti. Ta je jednou ze čtyř podoblastí vinařské oblasti MORAVA. V této oblasti se nachází mnoho vinařských obcí, vinic, sklepů, viničních tratí, včetně té naší. Doma jsou tu především modré odrůdy, nicméně oblíbené se stále více stávají vína bílá a růžová.

Naše vinařství funguje již několik let. Nejdříve jsme měli pouze malou část vinohradu a vlastní vinařství jsme zakládali v roce 2003 výsadbou prvních sazeniček. V dalších letech jsme postupně upravovali i prostory pro výrobu vína, kupovali nádoby, pronajali jsme další vinohrad a v posledních letech jsme se vrhli i do vlastních etiket, tedy se vším všudy.

Produkujeme výhradně révové víno dle vinařského zákona. To vše se vytváří ve vlastních budovách (ve vlastním sklepě). Zpracování hroznů se provádí v hale, kde se hrozný drtí, nakváší a lisují. Mošt je poté čerpán do sklepa do nádob, kde vykvasí. Tady se také provádí veškeré potřebné úpravy vína a jedná se především o poloautomatickou výrobu. V naší nabídce jsou tedy jak vína červená, tak i bílá a růžová.