Hodnocení Podzimních sklepů 2023

Letošních Podzimních otevřených sklepů se zúčastnilo 271 lidí, což je na naše domácké poměry velmi slušná a dokonce rekordní účast! Myslím si, že návštěvnost v rozmezí 250 až 350 lidí na našich akcích je ideální z hlediska zachování domácké, komorní a rodinné atmosféry. Díky tomu můžeme návštěvníkům poskytnout volnost a klid při degustování vín. Zároveň mají lidé větší prostor k diskuzi s vinařem.

Na akci jste mohli ochutnat na 178 vzorků vín, mezi kterými byly různé druhy a styly. Pokud bychom se podívali na strukturu vzorků, mohli jste narazit na:

  • 102 bílých,
  • 16 růžových,
  • 54 červených,
  • 5 frizzante a jedno oranžové víno.
Z celkových 14 sklepů měli lidé možnost navštívit různé typy sklepů – ať už to byly kvelbené, malované nebo poválečné, které prochází rekonstrukcí anebo jsou zachované v původním stavu. 

Jako bonus pro návštěvníky byl připravený první burčák, který byl vyroben z odrůd Irsai Oliver, Muškát Moravský nebo Solaris.

V každém sklepě bylo připravené malé občerstvení. Někdo měl nachystané domácí sýry, škvarkové pomazánky nebo například buchty. Jinde navíc nabízeli k jídlu hovězí a kuřecí burgery, grilovanou kýtu nebo domácí pizzu a guláš. Dále jste mohli narazit na stánek s kávou, která pocházela s mini rodinné pražírny z Brna – Positive Coffee.

Chtěl bych Vám všem, co jste si přišli užít akci, ale i těm, co vinařům pomáhali s organizací, poděkovat. Vážím si vaší podpory, doufám, že se vám v Brumovicích líbilo a těším se na další akce.

RTVJ

Akci navštívila i Regionální televize jih, která nám natočila malou reportáž. 

https://www.rtvj.cz/domaci-atmosfera-byla-vysadou-otevrenych-sklepu-v-brumovicich/

Fotky

Nadcházející vinařské akce

V tomto roce Vás čeká ještě jedna vinařská akce, nicméně na další rok již máme stanovené termíny, tak mrkni na ně. 🙂

https://www.vinaribrumovice.cz/akce/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *